Čarodějnice

24.02.2010 19:17

Z keramické hlíny si vyrobíme hlavu čarodějnice. V peci ji vypálíme.

Po vypálení hlavy v peci, vybarvíme hlavu barvami na keramiku pro vypalování v troubě, které po zaschnutí (po 24 hodin) vypálíme v troubě při 170 C° na 30 minut.

  

Po zhotovení hlavy si vybereme kousek látky, do které čarodějnici odějeme. První co pro ni zhotovíme, bude šátek na hlavu. Ustřihneme čtverec (velikost necháme na vaši fantazii. Přeložíme jej a vsuneme do něj hlavu. Pod bradou sešijeme. Zbytek nitě vyvedeme na vrchol hlavy, kde nám vznikne provázek na zavěšení. Na temeno její hlavy přilepíme tavnou pistolí šátek k hlavě.

Dále si vyrobíme kostru těla. Z krepového papíru ustřihneme pásek, který namotáme na špejli.

K této části přivážeme další špejli, která nám bude představovat tělo čarodějnice. Špejle k sobě přivážeme a na konce provázků umístíme velké korále, které nám představují nohy.

  

Ze stejné látky jako šátek čarodějnice ustřihneme kolečko a přeložíme ho na půl. Velikost šatů je pouze na vaši fantazii. Přiložíme šat na kostru a přišijeme jej na třech místech tak, aby šat držel na kostře.

Odměříme si jakou délku špejle potřebujeme,aby hlava dosedla k šatu. Tavnou pistolí přilepíme hlavu na špejli a čarodějnice je hotová. Nyní stačí pouze zavěsit.